Drobne prezenty na święta

Artykuł „Drobne prezenty na święta” należy do cyklu „Prezenty ze zdjęć na Święta”. Poniżej znajdziesz linki do pozostałych artykułów z tego cyklu.

Te Święta będą inne niż poprzednie – takiego hat-tricka moje pokolenie jeszcze nie znało. Pandemia, wojna i inflacja są jak słoń na środku pokoju. Próbujemy o nim nie mówić. Choć bezpośrednio może nam się udawać, to mało która rozmowa wśród dobrych znajomych omija aktualnie temat finansów.

„Ej, a Wasze zakupy też tak podrożały?”, „Jedziecie na ferie, czy w tym roku pas?”, „Obstawiamy, jaką cenę przebije mleko?”.

Man using calculator and counting budget, expenses and savings. Low income family living cost and rising prices concept. Calculating and budgeting. Making retirement plan. Writing notes on paper.

Dlatego właśnie przygotowałam pomysły na tanie prezenty świąteczne związane ze zdjęciami i wspomnieniami. Limitem jest tu dla mnie kwota 50 zł.

Tanie prezenty świąteczne dla każdego

Pierwszy pomysł na drobne prezenty na święta bez rujnowania portfela to wywołanie zdjęć i podarowanie ich w ozdobnym pudełku. Jak się do tego zabrać? Proponuję wybrać temat przewodni zdjęć – nasze najlepsze wakacje razem, zdjęcia naszych ulubionych zajęć. Możesz też na przykład wybrać – ulubione 12 zdjęć z ostatnich miesięcy albo ulubione 10 zdjęć z ostatnich 10 lat. W moim lokalnym labie w Gdańsku 10 odbitek w formacie 15×21 cm kosztowałoby 25 zł. Do tego świąteczne pudełko (w tej cenie nie łudzę się, że będzie bezkwasowe – czyli bezpieczne) i mamy prezent za około 35 zł. Zamiast kilku odbitek można wywołać jedną, większą – na przykład 20×30 cm za około 10 zł. Do tego prosta ramka za 20-30 zł i mamy prezent na ścianę z ulubionym wspólnym wspomnieniem za około 50 zł.

Christmas presents with handmade decoration

Rynek prezentów ze zdjęć jest ogromny. Dlatego wybierany prezent zawsze warto dopasować do potrzeb osoby obdarowywanej. Jedną z takich możliwości są personalizowane zeszyty. To będzie trafiony pomysł, jeśli osoba, o której myślisz, często robi notatki, zapisuje pomysły. Taki zeszyt może mieć na okładce zdjęcie. Może też po prostu mieć personalizowaną okładkę z ulubionym motywem czy cytatem. Zobacz, jaki wybór zeszytów jest w Empik Foto. Znajdziesz tam zeszyty od około 9 do 40 zł. To może być dobry pomysł, jeśli Twoje dziecko ma do podarowania prezent dla koleżanki lub kolegi z klasy z okazji mikołajek. Kilka wspólnych zdjęć i personalizowany prezent gotowy! 

Kolejny pomysł na drobne upominki świąteczne to magnesy ze zdjęcia. Moja babcia, na przykład, ma całą lodówkę w magnesach przywożonych przez nas z podróży i mimo, że wydaje się, że ma ich już bardzo dużo – z każdego kolejnego się cieszy. W Colorlandzie magnesy są naświetlane na papierze fotograficznym i podklejone podkładem z magnesem. Taki magnes ma szansę dłużej zachować swoje kolory.Cena podstawowa – 25 zł (choć w tej chwili jest na przykład świąteczna zniżka).  Z kolei w Empik Foto znajdziesz magnesy na 5 rodzajach materiałów od 7 do około 30 zł. Magnes ze zdjęć może być nie tylko na akrylu albo gumie magnetycznej. Może być jeszcze wykonany na płycie, aluminium i tekturze. Do wyboru, do koloru!

Fotomagnesy – pomysł na prezent na Dzień Mamy ze zdjęć

A teraz pomysł na drobne prezenty na święta dla dzieci. Takie, które mogą sprawić zaskakującą frajdę. Jak często dziecko może zobaczyć siebie samą/samego na naklejce? Prawie nigdy! A Ty możesz to zmienić 🙂 Empik Foto ma naklejki ze zdjęć z podpisem za 26 zł.

A drugi pomysł dla trochę starszych dzieci, które mają już telefony w ręku, choć niektórym dorosłym na pewno też się spodoba, to etui ze zdjęciem na telefon za około 40 zł.

W założonym budżecie zmieszczą się też Memorki, czyli zdjęcia przypominające polaroidy od Colorlandu. W zestawie za 20 zł będzie 25 zdjęć w pudełeczku. A jeśli chcesz zaszaleć za 45 zł możesz też kupić Memorki z gadżetami do eksponowania ich – klamerkami ze sznurkiem i drewienkami.

Jeśli szukasz prezentów typowo dziecięcych – zajrzyj do wpisu Prezenty na Święta dla dzieci– linkowałam tam do kilku prezentów, które zmieszczą się w cenie do 50 zł. Możesz też kliknąć w zdjęcie poniżej.

Prezenty, za które zapłacisz tylko swoim czasem

Na koniec zostawiłam sobie propozycję, za którą możemy zapłacić kilka złotych albo… nic. Jeśli masz do czynienia z twardym orzeszkiem prezentowym – takim, co to ma już wszystko i „niczego nie potrzebuje”. Albo jeśli wolisz w tym roku podejść do niektórych prezentów bezzakupowo – podaruj swój czas i uwagę. Wypisz albo wydrukuj kilka kuponów na Twój czas. O co mi chodzi?

  • dla ciężarnej koleżanki – spacer z jej dzieckiem, kiedy ona będzie odsypiać połóg i ugotowanie czegoś pysznego,
  • dla partnerki/partnera – karta na przejęcie jakichś obowiązków domowych albo masaż
  • dla mamy – kupon na wspólny obiad przygotowany przez Ciebie
  • dla dziecka – kilkugodzinna randka do ulubionego parku w wybrany dzień

Co Ty na to?

Niektóre z linków w tym artykule to tzw. linki afiliacyjne. Jeśli z nich skorzystasz, otrzymam prowizję jako podziękowanie za polecenie produktu. Ty zapłacisz tyle co zwykle, ale dla mnie będzie to sygnał, że cenisz moją pracę i polecenie.

A jeśli chcesz, żebym dała Ci znać, że pojawił się kolejny artykuł, zostaw mi swój adres. Dowiesz się o nowej części prezentownika w pierwszej kolejności.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments