Na tej stronie znajdziesz sprawdzone rozwiązania, które pomogą Ci w porządkowaniu zdjęć, korzystaniu z nich i rejestrowaniu Twoich wspomnień. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy Twoja kolekcja jest już pięknie uporządkowana, z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie.

Kopie zapasowe

Kopia zapasowa zdjęć to jeden z niezbędnych elementów uporządkowanej ich kolekcji. Bez niej Twoje zdjęcia nie będą wystarczająco bezpieczne. Najważniejsza jest tu zasada 3-2-1.

kopia zapasowa zdjęć zasada 3-2-1

Przechowuj TRZY egzemplarze zdjęć na co najmniej DWÓCH różnych nośnikach. JEDNĄ z kopii zapasowych przechowuj w innym miejscu niż pozostałe.

Więcej na ten temat możesz przeczytać w artykule 6 sposobów na utratę fotografii, czyli po co ci kopia zapasowa zdjęć? W pracy i prywatnie stosuję zasadę 3-2-1, a jedną z moich kopii zapasowych jest kopia wykonywana automatycznie przez aplikację Blackblaze. Życie jest w tej chwili tak szybkie i mamy w nim tak mało czasu, że nie chcę nic zostawiać przypadkowi. Dlatego moim zdaniem jedna z najlepszych strategii kopii zapasowych to ich regularne i automatyczne tworzenie bez naszego udziału. Dlatego właśnie używam Backblaze. Jeśli skorzystasz z mojego polecenia – otrzymasz miesiąc próbny od Backblaze bez opłat. Jeśli zdecydujesz, że to rozwiązanie dobre dla Ciebie i wykupisz płatną usługę – ja otrzymam od Backblaze miesiąc usługi bez opłat. Jeśli masz pytania, jak korzystać z Backblaze – daj mi znać.

Prezent na 50 urodziny kogoś, kto ma wszystko

Jak zaskoczyć kogoś, kto ma wszystko i właściwie niczego nie potrzebuje? A jednocześnie pokazać, że zależy nam na tej osobie i ciekawym doświadczeniu. Proponuję podarować Książkę na Prezent.

Na informację o przygotowaniach do tej serii wydawniczej już kilka lat temu i kibicowałam jej od samego początku. Zauroczył mnie pomysł zebrania wspomnień całego rocznika Polaków w jednej książce i możliwość podarowania jej solenizantowi albo osobie obchodzącej ważną rocznicę.

Serię otwiera tytuł „1973. Cóż to był za rok!”. W planie wydawniczym są już kolejne roczniki na czele z 1983. Każda publikacja będzie poświęcona jednemu rocznikowi. W środku znajdują się opisy różnych dziedzin życia (np. polityki, sportu, kultury, mody) z roku urodzenia solenizanta oraz kolejnych dekad jego życia. 

Mam nadzieję, że Tobie spodoba się tak jak mnie. Gdzie kupić książkowy prezent na 50 urodziny? Na stronie wydawnictwa Hilaris.