Uwaga, webinar!
5 kroków
od chaosu w zdjęciach
do uporządkowanych wspomnień
Zastosuj 5 kroków, o których opowiem podczas webinaru, a raz na zawsze pozbędziesz się chaosu w kolekcji Twoich zdjęć i filmów

Zastanawiasz się czasem po co robisz zdjęcia?
Większość osób odpowiada mi na to pytanie mówiąc, że chcą:
- lepiej coś zapamiętać
- utrwalić jakąś ulotną chwilę
- zatrzymać na chwilę uciekający czas
Nikt nie robi zdjęć tego, co chce zapomnieć
Wszystko to brzmi pięknie i wzniośle. Jednak życie pędzi w tempie samolotu ponadźwiękowego, a my mamy kompletny chaos w obszarze zdjęć i filmów. I nie mówię tu o osobach, dla których chaos jest systemem organizacji i dobrze się w nim czują. Mówię o osobach takich jak Ty – poukładanych w pracy, z porządkiem w dokumentach służbowych, ogarniętym domem.
A jednak, czy wiesz, gdzie dokładnie są Twoje zdjęcia i ile ich jest? A jeśli wiesz, to czy udaje Ci się łatwo je znajdować i sensownie z nich korzystać.
Nie biczuj się jeśli tak jest! Wrzucono nas na głęboką wodę świata cyfrowego i mało kto nie podtopił się w swoich plikach.
Galerie w naszych telefonach i komputerach często wyglądają jak wielki worek na odpady zmieszane. Są tam zdjęcia z wakacji, obok screenów książek i kosmetyków z Instagrama, poprzetykane zdjęciami karteczek z listami zadań.
Jest na to jednak niezawodne rozwiązanie – 5 powtarzalnych kroków, które przeprowadzą Cię od chaosu do porządku.
Wyobraź sobie – siadasz z kubkiem parującej herbaty pachnącej goździkami i cynamonem, bierzesz z półki album i zanurzasz się w ulubionych wspomnieniach. Albo otwierasz galerię w telefonie a tam jest jedno konkretne miejsce, gdzie mieszkają Twoje ulubione zdjęcia.
Taka rzeczywistość jest na wyciągnięcie ręki.
Kim jestem, żeby tak się mądrzyć o porządkowaniu zdjęć?

Nazywam się Weronika Gasperczyk i jestem pierwszą photo managerką w Polsce.
Nie znasz takiego zawodu? Nie dziwię się! Jestem nie tylko pierwszą, ale i jedyną certyfikowaną photo managerką na naszym rynku. Na całym świecie jest tylko 215 osób takich jak ja. Zapaleńców, którzy próbują ocalić zdjęcia przed czarną dziurą zapomnienia.
Moja przygoda z tym zawodem zaczęła się, kiedy kilka lat temu straciłam część własnych i rodzinnych zdjęć. Fotografie trzymałam wtedy w nieuporządkowanych katalogach na różnych urządzeniach. A dodatkowo pechowo upuściłam telefon na schodach ruchomych szybką w dół. Przez chwilę myślałam, że straciłam wszystkie zdjęcia. Całe szczęście straciłam tylko ich małą część, a te najważniejsze są nadal z nami.
Kojarzysz może takie firmy i organizacje jak Google, Accenture, Orange, Provident, Procter & Gamble czy Uniwersytet Warszawski? Pracowałam między innymi dla nich.
Mam ponad 15 lat doświadczenia zawodowego, które doprowadziło mnie do bycia photo managerką. W mojej karierze byłam project managerką, dzięki czemu doskonale wiem, jak prowadzić i kończyć projekty. Pracowałam w marketingowej agencji interaktywnej, dzięki czemu rozumiem, że każdy klient ma inne potrzeby. Przez wiele lat byłam też tłumaczką symultaniczną, więc potrafię nauczyć się absolutnie wszystkiego i znaleźć każdą informację, która jest w internecie.
Dlaczego o tym piszę? Chcę Ci pokazać, że nie wypadłam wczoraj sroce spod ogona. Wręcz przeciwnie. Mam za sobą setki, a może nawet tysiące, godzin szkoleń w różnych dziedzinach. A wszystko, czego nauczyła mnie droga zawodowa i życie wykorzystuję w mojej misji. Ratuję kolekcje wspomnień przed zapomnieniem.
Czego dowiesz się podczas webinaru?
- podam Ci zaskakujące źródła bałaganu w zdjęciach
- opiszę 5 kroków potrzebnych do uporządkowania swojej kolekcji
- zaproponuję Ci co możesz zrobić już dziś, by Twoje zdjęcia były bardziej bezpieczne i uporządkowane
Sprawdź mnie
Uwielbiam opowiadać o zdjęciach i tworzeniu wspomnień, więc możesz łatwo sprawdzić, czy to co mówię i jak mówię Ci odpowiada:
– rozmowa o tym, jak ważne są zdjęcia, co dla nas znaczą i jaki mają związek z testamentami: Zobacz na YouTube
– jestem od opanowania chaosu: Posłuchaj na stronie Radia Gdańsk
– kronika z pandemii – po co ją tworzyć i jak prowadzić: Zobacz na YouTube
Weź udział na żywo
Bardzo lubię brać udział w webinarach, ale nie zawszę daję radę być na żywo i domyślam się, że Ty możesz mieć podobnie.
Po webinarze otrzymasz link do powtórki, która będzie dostępna przez 2 tygodnie. Warto jednak wziąć udział w webinarze na żywo. Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie, a jeśli zabraknie mi czasu – wyślę odpowiedzi na pozostałe pytania razem z linkiem do powtórki.